Najbardziej poszukiwany kamień naturalny na świecie

Marmur z Carrary jest nie tylko najbardziej poszukiwanym kamieniem naturalnym na świecie, lecz ogólnoświatowym symbolem bogactwa i luksusu. Każdy, kto zamierza dodać wartości i piękna swojej nieruchomości z pewnością pomyśli o zainwestowaniu w marmur karraryjski. Jednak osoby poszukujące fachowych porad i objaśnień dotyczących istniejących odmian marmurów z Carrary oraz ich cech charakterystycznych często spotykają się z niejasnymi lub – co gorsze – błędnymi informacjami. Mimo iż większość z nas słyszała o tym surowcu przynajmniej raz w życiu, w rzeczywistości prawdziwych koneserów i znawców tegoż marmuru jest zaledwie garstka, co doprowadziło do rozprzestrzenienia się wielu błędnych przekonań. Prawidłowym podejściem do tematu związanego z marmurami karraryjskimi jest przede wszystkim uświadomienie sobie, iż z kamieniołomów w Carrarze wydobywa się setki odmian tego kamienia, które różnią się od siebie wyglądem oraz własnościami technicznymi.

o nas

o nas

Mała Carrara w Polsce

Biorąc pod uwagę, iż wytrzymałość prac kamieniarskich (posadzki wewnętrzne, posadzki zewnętrzne, okładziny ścienne, fasady, blaty kuchenne, blaty łazienkowe, lady barowe, stoły jadalniane, kominki itp.) zależy od odpowiednio dobranego materiału, eksperci z Carrary zawsze podkreślają, iż wybierając odmianę marmuru do realizacji danego projektu, właściwości techniczne powinny być tak samo ważne, jak wygląd kamienia. Innymi słowy, warto przeanalizować miejsce, w którym materiał zostanie zamontowany, co pozwoli na określenie potencjalnych czynników wpływających na niszczenie kamienia, a następnie wybrać rodzaj marmuru, który najlepiej zniesie ich działanie i okaże się najtrwalszym rozwiązaniem.

Bez wątpienia najlepszym, a być może jedynym sposobem na poznanie marmurów karraryjskich jest spędzenie długiego czasu w Carrarze – najlepiej w towarzystwie rodzin mieszkających na zboczach Alp Apuańskich od pokoleń. Rodziny te łączy z marmurem bardzo silna i specyficzna więź: nie postrzegają tego związku tylko przez pryzmat pracy i biznesu, lecz bardziej jako swoiste korzenie ich własnej kultury. Jest to coś, co zrozumieć można jedynie, widząc jak „Karraryjczyk” wpatrzony w swoje góry, szepcząc, opowiada stare historie o ciężkim i niebezpiecznym życiu swych przodków „cavatori” (pracownicy kamieniołomów), którzy ręcznie wydobywali gigantyczne bloki marmurowe.

Nie trzeba dodawać, iż dla większości ludzi taki wyjazd jest zwyczajnie niemożliwy. Z tego względu powstała idea stworzenia OMNISTONE – pierwszej polskiej firmy, której zadaniem jest promowanie oraz zachowanie prawdziwej kultury związanej z marmurami karraryjskimi w jej najczystszej formie. Jest to 2000 lat tradycji przekazywanej przez pokolenia z ojca na syna.

o nas

Niezwykle szeroka gama marmurów z Carrary dostępna na wyciągnięcie ręki

Dzięki OMNISTONE możesz mieć dostęp do wszystkich odmian marmurów karraryjskich – sklasyfikowanych, nazwanych oraz wycenionych zgodnie z autentycznym systemem obowiązującym w Carrarze. Chcąc zagwarantować każdemu możliwość znalezienia wymarzonego materiału, OMNISTONE oferuje wyjątkowo bogaty wybór marmurów w postaci płyt dostępnych w naszym magazynie w miejscowości Wola Ociecka (Podkarpacie) lub w Carrarze (slaby gotowe do wysyłki do Polski).